parhaat vedonlyöntisivut

Kevään odotetuimmat jalkapallo-ottelut ovat tässä!

Mestarien Liigan ja Eurooppaliigan lohkoarvonnat ovat onnellisesti takana, ja nyt on edessä siis ensimmäinen pudotuspelikierros. UEFA sai myös ottelukalenterin näiden pelien osalta valmiiksi, joten helmikuusta alkaen tarjolla parhaat Mestarein Liigan ja Eurooppaliigan pelit!

Mestarien Liiga pudotuspelit 2023-2024 ottelut

Ensimmäiset pelit

Tiistai 13.2.

  • Klo 22:00 FC Kööpenhamina – Manchester City
  • Klo 22:00 RB Leipzig – Real Madrid

Keskiviikko 14.2.

  • Klo 22:00 Paris Saint-Germain – Real Sociedad
  • Klo 22:00 Lazio – Bayern München

Tiistai 20.2.

  • Klo 22:00 Inter – Atletico Madrid
  • Klo 22:00 PSV Eindhoven – Borussia Dortmund

Keskiviikko 21.2.

  • Klo 22:00 FC Porto – Arsenal
  • Klo 22:00 Napoli – Barcelona

Toiset pelit

Tiistai 5.3.

  • Klo 22:00 Real Sociedad – Paris – Saint-Germain
  • Klo 22:00 Bayern München – Lazio

Keskiviikko 6.3.

  • Klo 22:00 Manchester City – FC Kööpenhamina
  • Klo 22:00 Real Madrid – RB Leipzig

Tiistai 12.3.

  • Klo 22:00 Arsenal – FC Porto
  • Klo 22:00 Barcelona – Napoli

Keskiviikko 13.3.

  • Klo 22:00 Atletico Madrid – Inter
  • Klo 22:00 Borussia Dortmund – PSV Eindhoven

Puolivälierät

09.04. 22:00 / 10.04. 22:00 / 16.04. 22:00 / 17.04. 22:00

Välierät

30.04. 22:00 / 01.05. 22:00 / 07.05. 22:00 / 08.05. 22:00

Finaali

01.06. 22:00

Eurooppaliiga pudotuspelit 2023-2024 ottelut

Torstaina 15.2. klo 19:45

  • Feyenoord – AS Roma
  • Galatasaray – Sparta Praha
  • Shakhtar Donetsk – Marseille
  • Young Boys – Sporting

Torstaina 15.2. klo 22:00

  • AC Milan – Rennes
  • Benfica – Toulouse
  • Braga – Qarabag
  • Lens – Freiburg

Torstaina 22.2. klo 19:45

  • Freiburg – Lens
  • Qarabag – Braga
  • Rennes – AC Milan
  • Toulouse – Benfica

Torstaina 22.2. klo 22:00

  • AS Roma – Feyenoord
  • Marseille – Shakhtar Donetsk
  • Sparta Praha – Galatasaray
  • Sporting – Young Boys

Neljännesvälierät

07.03. 22:00 / 14.03. 22:00

Neljännesvälierissä ovat jo kahdeksan joukkuetta: West Ham, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Villareal, Slavia Praha ja Bayer Leverkusen

Puolivälierät

11.04. 22:00 / 18.04. 22:00

Välierät

02.05. 22:00 / 09.05. 22:00

Finaali

22.05. 22:00