parhaat vedonlyöntisivut

Pekingin olympialaiset 2022 ohjelma

Pekingin olympialaiset alkavat perjantaina 4.2.2022. Jo tuota ennen kisaillaan ja pelaillaan jo kahtena aikaisempana päivänä Suomen aikaa, kun curlingin parikilpailun alkusarja, naisten jääkiekko ja freestylen karsintoja on ohjelmassa.

Pekingin vuoden 2022 olympialaiset televisioidaan Discovery+ palvelun ja YLE Urheilun kanavien kautta. Olympialaisten lajeista voit myös lyödä kattavasti vetoa. Tsekkaa päivän kertoimet kohteisiin ja lyö vetoa vaikka livenä!

30to1pe2la3su4ma5ti6ke7to8pe9la10su11ma12ti13ke

Ei tiedossa olevia otteluita lähiaikoina.

Näytä kaikki ottelut

Pekingin 2022 olympialaiset ohjelma

Keskiviikko 2.2. – Kisapäivä (-2)

  • Klo 14.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: SWE–GBR, AUS–USA, NOR–CZE, CHN–SUI

Torstai 3.2. – Kisapäivä (-1)

  • Klo 03.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: AUS–CHN, SWE–CZE, USA–ITA, GBR–CAN
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, alkulohko: SUI–CAN, CHN–CZE
  • Klo 08.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: ITA–SUI, USA–NOR
  • Klo 10.40 Jääkiekko N, alkulohko: JPN–SWE
  • Klo 12.00 Freestyle N, kumparelasku, 1. karsinta
  • Klo 13.45 Freestyle M, kumparelasku, 1. karsinta | Olli Penttala, Jimi Salonen, Severi Vierelä
  • Klo 14.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: NOR–CAN, SUI–GBR, CHN–SWE, CZE–AUS
  • Klo 15.10 Jääkiekko N, alkulohko: FIN–USA

Perjantai 4.2. – Kisapäivä (0)

  • Klo 02.35 Curling, parikilpailun alkusarjaa: SWE–AUS, CAN–SUI, ITA–NOR
  • Klo 04.02 Taitoluistelu M, lyhytohjelma
  • Klo 05.41 Taitoluistelu, joukkuekilpailu, jäätanssi, rytmitanssi
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, alkulohko: ROC–SUI, DEN–CHN
  • Klo 07.22 Taitoluistelu, joukkuekilpailu, pariluistelu, lyhytohjelma
  • Klo 07.35 Curling, parikilpailun alkusarjaa: CZE–ITA, CHN–CAN, GBR–AUS, SWE–USA
  • Klo 14.00 Avajaiset

Lauantai 5.2. – Kisapäivä 1

  • Klo 03.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: AUS–NOR, SUI–SWE
  • Klo 04.45 Lumilautailu N, slopestyle, karsinta | Carola Niemelä, Enni Rukajärvi
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, alkulohko: CAN–FIN
  • Klo 08.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: CHN–USA, CZE–GBR, SWE–CAN, AUS–ITA
  • Klo 08.20 Mäkihyppy M, normaalimäki (HS 106), karsinta | Antti Aalto, Niko Kytösaho
  • Klo 09.45 Maastohiihto N, yhdistelmäkilpailu 7,5 km (p) + 7,5 km (v)
  • Klo 10.30 Pikaluistelu N, 3 000 m
  • Klo 10.40 Jääkiekko N, alkulohko: CZE–SWE, DEN–JPN
  • Klo 11.00 Ampumahiihto, sekaviesti, 4×6 km
  • Klo 12.00 Freestyle M, kumparelasku, 2. karsinta | Penttala, Salonen, Vierelä
  • Klo 12.45 Mäkihyppy N, normaalimäki (HS 106) | Julia Kykkänen, Jenny Rautionaho
  • Klo 13.00 Kaukalopikaluistelu N, 500 m, alkuerät
  • Klo 13.10 Kelkkailu M, ohjaskelkkailu, yksilökilpailu, 1. erä
  • Klo 13.38 Kaukalopikaluistelu M, 1 000 m, alkuerät
  • Klo 13.30 Freestyle M, kumparelasku, finaali | Penttala, Salonen, Vierelä?
  • Klo 14.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: GBR–ITA, NOR–CHN, CZE–SUI, USA–CAN
  • Klo 14.23 Kaukalopikaluistelu, sekaviesti
  • Klo 14.50 Kelkkailu M, ohjaskelkkailu, yksilökilpailu, 2. erä
  • Klo 15.10 Jääkiekko N, alkulohko: USA–ROC

Sunnuntai 6.2. – Kisapäivä 2

  • Klo 03.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: USA–CZE, GBR–CHN
  • Klo 03.30 Lumilautailu N, slopestyle, finaali | Niemelä, Rukajärvi?
  • Klo 03.37 Taitoluistelu N, joukkuekilpailu, lyhytohjelma
  • Klo 05.00 Alppihiihto M, syöksylasku
  • Klo 05.57 Taitoluistelu, joukkuekilpailu, pariluistelu, vapaaohjelma
  • Klo 06.30 Lumilautailu M, slopestyle, karsinta | Rene Rinnekangas, Kalle Järvilehto
  • Klo 08.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: NOR–SWE, AUS–SUI, ITA–CHN, CAN–CZE
  • Klo 09.00 Maastohiihto M, yhdistelmäkilpailu 15 km (p) + 15 km (v)
  • Klo 10.30 Pikaluistelu M, 5 000 m
  • Klo 10.40 Jääkiekko N, alkulohko: CHN–JPN
  • Klo 12.00 Freestyle N, kumparelasku, 2. karsinta
  • Klo 13.00 Mäkihyppy M, normaalimäki (HS 106) | Aalto, Kytösaho?
  • Klo 13.30 Freestyle N, kumparelasku, finaali
  • Klo 13.30 Kelkkailu M, ohjaskelkkailu, yksilökilpailu, 3. erä
  • Klo 14.05 Curling, parikilpailun alkusarjaa: CAN–AUS, ITA–SWE, SUI–USA, NOR–GBR
  • Klo 15.10 Jääkiekko N, alkulohko: SUI–USA
  • Klo 15.15 Kelkkailu M, ohjaskelkkailu, yksilökilpailu, 4. erä

Maanantai 7.2. – Kisapäivä 3

  • Klo 03.05 Curling, parikilpailu, alkusarjan päätöskierros: SUI–NOR, CAN–ITA, USA–GBR, CZE–CHN
  • Klo 03.22 Taitoluistelu M, joukkuekilpailu, vapaaohjelma
  • Klo 03.30 Freestyle N, big air, karsinta | Anni Kärävä
  • Klo 04.15 Alppihiihto N, suurpujottelu, 1. kierros | Rosa Pohjolainen, Erika Pykäläinen?
  • Klo 04.31 Taitoluistelu, joukkuekilpailu, jäätanssi, vapaatanssi
  • Klo 05.37 Taitoluistelu N, joukkuekilpailu, vapaaohjelma
  • Klo 06.00 Lumilautailu M, slopestyle, finaali | Järvilehto, Rinnekangas?
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, alkulohko: CAN–ROC
  • Klo 07.30 Freestyle M, big air, karsinta | Simo Peltola
  • Klo 07.45 Alppihiihto N, suurpujottelu, 2. kierros
  • Klo 10.30 Pikaluistelu N, 1 500 m
  • Klo 10.40 Jääkiekko N, alkulohko: CZE–DEN
  • Klo 11.00 Ampumahiihto N, normaalikilpailu 15 km
  • Klo 13.30 Kaukalopikaluistelu, N 500 m ja M 1 000 m
  • Klo 13.45 Mäkihyppy, sekajoukkuekilpailu, normaalimäki (HS 106)
  • Klo 13.50 Kelkkailu N, ohjaskelkkailu, 1. erä
  • Klo 14.05 Curling, parikilpailu, välierät
  • Klo 15.10 Jääkiekko N, alkulohko: FIN–SUI, SWE–CHN
  • Klo 15.30 Kelkkailu N, ohjaskelkkailu, 2. erä

Tiistai 8.2. – Kisapäivä 4

  • Klo 03.22 Taitoluistelu M, lyhytohjelma
  • Klo 04.00 Freestyle N, big air, finaali | Kärävä?
  • Klo 04.40 Lumilautailu, parisuurpujottelu, karsinnat
  • Klo 05.00 Alppihiihto M, supersuurpujottelu
  • Klo 05.34 Lumilautailu, parisuurpujottelu, aikalaskut
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, alkulohko: USA–CAN
  • Klo 08.05 Curling, parikilpailu, pronssiottelu
  • Klo 08.30 Lumilautailu, parisuurpujottelu, finaalit
  • Klo 10.00 Maastohiihto N, sprintti (v), aika-ajot
  • Klo 10.30 Ampumahiihto M, normaalikilpailu 20 km
  • Klo 10.50 Maastohiihto M, sprintti (v), aika-ajot
  • Klo 10.40 Jääkiekko N, alkulohko: JPN–CZE
  • Klo 12.30 Maastohiihto, sprintti (v), erävaihe
  • Klo 12.30 Pikaluistelu M, 1 500 m
  • Klo 13.47 Maastohiihto N, sprintti (v), finaali
  • Klo 13.50 Kelkkailu N, ohjaskelkkailu, 3. erä
  • Klo 14.00 Maastohiihto M, sprintti (v), finaali
  • Klo 14.05 Curling, parikilpailu, loppuottelu
  • Klo 15.10 Jääkiekko N, alkulohko: ROC–FIN, SWE–DEN
  • Klo 15.35 Kelkkailu N, ohjaskelkkailu, 4. erä
  • Yhdistetty M, varakilpailu, normaalimäki (HS 106) (Aikataulu avoin)

Keskiviikko 9.2. – Kisapäivä 5

  • Klo 03.30 Lumilautailu N, halfpipe, karsinta
  • Klo 04.15 Alppihiihto N, pujottelu, 1. kierros | Riikka Honkanen, Rosa Pohjolainen, Erika Pykäläinen
  • Klo 05.00 Freestyle M, big air, finaali | Peltola?
  • Klo 05.00 Lumilautailu N, lumilautacross, aikalaskut
  • Klo 06.30 Lumilautailu M, halfpipe, karsinta
  • Klo 07.45 Alppihiihto N, pujottelu, 2. kierros | Honkanen, Pohjolainen, Pykäläinen?
  • Klo 08.30 Lumilautailu N, lumilautacross, finaalit
  • Klo 10.00 Yhdistetty M, normaalimäen henkilökohtainen kilpailu, mäkiosuus (HS 106)
  • Klo 10.40 Jääkiekko M, alkulohko, ROC–SUI
  • Klo 13.00 Kaukalopikaluistelu M 1 500 m, N 1 000 m ja N 3 000 m
  • Klo 13.00 Yhdistetty M, normaalimäen henkilökohtainen kilpailu, hiihto-osuus (10 km)
  • Klo 14.05 Curling M, alkusarjaa: DEN–CAN, USA–ROC, NOR–SUI, CHN–SWE
  • Klo 14.20 Kelkkailu, ohjaskelkkailu, parikilpailun erät
  • Klo 15.10 Jääkiekko M, alkulohko: CZE–DEN

Torstai 10.2. – Kisapäivä 6

  • Klo 03.05 Curling N, alkusarjaa: GBR–SUI, DEN–CHN, SWE–JPN, ROC–USA
  • Klo 03.30 Kelkkailu M, skeleton, erät 1-2
  • Klo 03.30 Lumilautailu N, halfpipe, finaali
  • Klo 03.38 Taitoluistelu M, vapaaohjelma
  • Klo 04.30 Alppihiihto M, alppiyhdistetty, syöksylasku
  • Klo 05.15 Lumilautailu M, lumilautacross, aikalaskut
  • Klo 06.10 Jääkiekko M, alkulohko: SWE–LAT
  • Klo 08.00 Lumilautailu M, lumilautacross, finaalit
  • Klo 08.05 Curling M, alkusarjaa: USA–SWE, NOR–CAN, CHN–ROC, GBR–ITA
  • Klo 08.15 Alppihiihto M, alppiyhdistetty, pujottelu
  • Klo 09.00 Maastohiihto N, 10 km (p)
  • Klo 10.40 Jääkiekko M, alkulohko: FIN-SVK
  • Klo 13.00 Freestyle, sekajoukkuekilpailu, hypyt
  • Klo 14.00 Pikaluistelu N, 5 000 m
  • Klo 14.05 Curling N, alkusarjaa: CAN–KOR, SWE–GBR, USA–DEN, CHN–SUI
  • Klo 15.10 Jääkiekko M, alkulohko: USA–CHN, CAN–GER
  • Klo 15.30 Kelkkailu, ohjaskelkkailu, joukkuekilpailu

Perjantai 11.2. – Kisapäivä 7

  • Klo 03.05 Curling M, alkusarjaa: SUI–ROC, GBR–USA, SWE–ITA, DEN–CHN
  • Klo 03.30 Kelkkailu N, skeleton, erät 1-2
  • Klo 03.30 Lumilautailu M, halfpipe, finaali
  • Klo 05.00 Alppihiihto N, supersuurpujottelu
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, puolivälierä
  • Klo 06.10 Jääkiekko M, alkulohko: DEN–ROC
  • Klo 08.05 Curling N, alkusarjaa: USA–CHN, CAN–JPN, SUI–ROC, KOR–GBR
  • Klo 09.00 Maastohiihto M, 15 km (p)
  • Klo 10.00 Pikaluistelu M, 10 000 m
  • Klo 10.40 Jääkiekko M, alkulohko: CZE–SUI, SWE–SVK
  • Klo 11.00 Ampumahiihto N, pikamatka 7,5 km
  • Klo 13.00 Kaukalopikaluistelu, N 1 000 m, M 500 m alkuerät, M 5 000 m viestin välierät
  • Klo 13.00 Mäkihyppy M, suurmäki (HS 140), karsinta | Aalto, Kytösaho
  • Klo 14.05 Curling M, alkusarjaa: ROC–DEN, GBR–NOR, CAN–SUI
  • Klo 14.20 Kelkkailu M, skeleton, erät 3-4
  • Klo 15.10 Jääkiekko M, alkulohko: LAT–FIN
  • Klo 15.10 Jääkiekko N, puolivälierä

Lauantai 12.2. – Kisapäivä 8

  • Klo 03.05 Curling N, alkusarjaa: SWE–CAN, KOR–ROC, JPN–DEN
  • Klo 04.00 Lumilautailu, lumilautacross, sekajoukkuekilpailu
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, puolivälierä
  • Klo 06.10 Jääkiekko M, alkulohko: CAN–USA
  • Klo 08.05 Curling M, alkusarjaa: ITA–CHN, CAN–SWE, DEN–SUI, USA–NOR
  • Klo 09.30 Maastohiihto N, 4×5 km
  • Klo 10.00 Pikaluistelu N, joukkuetakaa-ajo, puolivälierät
  • Klo 10.40 Jääkiekko N, puolivälierä
  • Klo 10.40 Jääkiekko M, alkulohko: GER–CHN
  • Klo 10.53 Pikaluistelu M, 500 m
  • Klo 11.00 Ampumahiihto M, pikamatka 10 km
  • Klo 11.07 Taitoluistelu, jäätanssi, rytmitanssi | Juulia Turkkila & Matthias Versluis
  • Klo 13.00 Mäkihyppy M, suurmäki (HS 140) | Aalto, Kytösaho?
  • Klo 14.05 Curling N, alkusarjaa: ROC–JPN, DEN–SUI, GBR–USA, SWE–CHN
  • Klo 14.20 Kelkkailu N, skeleton, erät 3-4
  • Klo 15.10 Jääkiekko M, alkulohko: ROC–CZE, SUI–DEN

Sunnuntai 13.2. – Kisapäivä 9

  • Klo 03.05 Curling M, alkusarjaa: NOR–SWE, CHN–GBR, USA–CAN, ITA–ROC
  • Klo 03.30 Kelkkailu N, yhden hengen rattikelkkailu, erät 1-2
  • Klo 04.00 Freestyle N, slopestyle, karsinta | Anni Kärävä
  • Klo 04.15 Alppihiihto M, suurpujottelu, 1. kierros | Samu Torsti
  • Klo 06.10 Jääkiekko M, alkulohko: SVK–LAT
  • Klo 07.45 Alppihiihto M, suurpujottelu, 2. kierros | Torsti?
  • Klo 08.05 Curling N, alkusarjaa: DEN–GBR, USA–SWE, KOR–CHN, SUI–CAN
  • Klo 09.00 Maastohiihto M, 4×10 km
  • Klo 10.40 Jääkiekko M, alkulohko: FIN–SWE
  • Klo 11.00 Ampumahiihto N, takaa-ajo 10 km
  • Klo 12.45 Ampumahiihto M, takaa-ajo 12,5 km
  • Klo 13.00 Freestyle N, hypyt, karsinta
  • Klo 13.00 Kaukalopikaluistelu M, 500 m
  • Klo 14.05 Curling M, alkusarjaa: GBR–DEN, SUI–ITA, CHN–USA
  • Klo 15.00 Pikaluistelu M, joukkuetakaa-ajo, puolivälierät
  • Klo 15.10 Jääkiekko M, alkulohko: CHN–CAN, USA–GER
  • Klo 15.56 Pikaluistelu N, 500 m

Maanantai 14.2. – Kisapäivä 10

  • Klo 03.05 Curling N, alkusarjaa: CHN–JPN, CAN–ROC, USA–KOR
  • Klo 03.22 Taitoluistelu, jäätanssi, vapaatanssi | Turkkila & Versluis?
  • Klo 03.30 Freestyle N, slopestyle, finaali | Kärävä?
  • Klo 03.30 Kelkkailu N, yhden hengen rattikelkkailu, erät 3-4
  • Klo 03.30 Lumilautailu N, big air, karsinta | Niemelä, Rukajärvi
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, välierä
  • Klo 06.30 Freestyle M, slopestyle, karsinta | Simo Peltola
  • Klo 07.30 Lumilautailu M, big air, karsinta | Järvilehto, Rinnekangas
  • Klo 08.05 Curling M, alkusarjaa: CAN–ITA, DEN–NOR, ROC–SWE, SUI–GBR
  • Klo 13.00 Freestyle N, hypyt, finaali
  • Klo 13.00 Mäkihyppy M, joukkuekilpailu, suurmäki (HS 140)
  • Klo 14.05 Curling N, alkusarjaa: SUI–SWE, GBR–CAN, JPN–KOR, DEN–ROC
  • Klo 14.05 Kelkkailu M, kahden hengen rattikelkkailu, erät 1-2
  • Klo 15.10 Jääkiekko N, välierä
  • Yhdistetty M, varakilpailu, suurmäki (HS 140) (Aikataulu avoin)

Tiistai 15.2. – Kisapäivä 11

  • Klo 03.05 Curling M, alkusarjaa: ROC–NOR, CAN–CHN, SUI–USA, SWE–DEN
  • Klo 03.30 Freestyle M, slopestyle, finaali | Peltola?
  • Klo 03.30 Lumilautailu N, big air, finaali | Niemelä, Rukajärvi?
  • Klo 05.00 Alppihiihto N, syöksylasku
  • Klo 06.10 Jääkiekko M, sijoitusottelut
  • Klo 07.00 Lumilautailu M, big air, finaali | Järvilehto, Rinnekangas?
  • Klo 08.05 Curling N, alkusarjaa: CHN–ROC, SWE–DEN, USA–SUI, GBR–JPN
  • Klo 08.30 Pikaluistelu N, joukkuetakaa-ajo
  • Klo 09.43 Pikaluistelu M, joukkuetakaa-ajo, finaali
  • Klo 10.00 Yhdistetty M, suurmäen henkilökohtainen kilpailu, mäkiosuus (HS 140)
  • Klo 10.40 Jääkiekko M, sijoitusottelu
  • Klo 11.00 Ampumahiihto M, 4×7,5 km
  • Klo 12.08 Taitoluistelu N, lyhytohjelma | Jenni Saarinen
  • Klo 13.00 Freestyle M, hypyt, karsinta
  • Klo 13.00 Yhdistetty M, suurmäen henkilökohtainen kilpailu, hiihto-osuus (10 km)
  • Klo 14.05 Curling M, alkusarjaa: SWE–GBR, ITA–USA, NOR–CHN, ROC–CAN
  • Klo 14.15 Kelkkailu M, kahden hengen rattikelkkailu, erät 3-4
  • Klo 15.10 Jääkiekko M, sijoitusottelu

Keskiviikko 16.2. – Kisapäivä 12

  • Klo 03.05 Curling N, alkusarjaa: CAN–USA, SUI–KOR, CHN–GBR
  • Klo 04.15 Alppihiihto M, pujottelu, 1. kierros | Torsti
  • Klo 06.10 Jääkiekko M, puolivälierä
  • Klo 07.45 Alppihiihto M, pujottelu, 2. kierros | Torsti?
  • Klo 08.00 Jääkiekko M, puolivälierä
  • Klo 08.05 Curling M, alkusarjaa: CHN–SUI, GBR–ROC, ITA–DEN
  • Klo 09.45 Ampumahiihto N, 4×6 km
  • Klo 10.40 Jääkiekko M, puolivälierä
  • Klo 11.00 Maastohiihto N, parisprintti (p), alkuerät
  • Klo 11.40 Maastohihto M, parisprintti (p), alkuerät
  • Klo 13.00 Freestyle M, hypyt, finaali
  • Klo 13.00 Maastohiihto, parisprintti (p), finaalit
  • Klo 13.30 Jääkiekko N, pronssiottelu
  • Klo 13.30 Kaukalopikaluistelu, N 1 500 m, M 5 000 m viesti
  • Klo 14.05 Curling N, alkusarjaa: KOR–DEN, JPN–USA, ROC–SWE, CAN–CHN
  • Klo 15.30 Jääkiekko M, puolivälierä

Torstai 17.2. – Kisapäivä 13

  • Klo 03.05 Curling M, alkusarja, päätöskierros: DEN–USA, SWE–SUI, CAN–GBR, NOR–ITA
  • Klo 03.30 Freestyle N, halfpipe, karsinta
  • Klo 04.30 Alppihiihto N, alppiyhdistetty, syöksy
  • Klo 05.30 Freestyle N, skicross, aikalaskut
  • Klo 06.10 Jääkiekko N, loppuottelu
  • Klo 06.30 Freestyle M, halfpipe, karsinta | Jon Sallinen
  • Klo 08.00 Alppihiihto N, alppiyhdistetty, pujottelu
  • Klo 08.00 Freestyle N, skicross, finaali
  • Klo 08.05 Curling N, alkusarja, päätöskierros: JPN–SUI, ROC–GBR, DEN–CAN, KOR–SWE
  • Klo 10.00 Yhdistetty M, suurmäen joukkuekilpailu, mäkiosuus (HS 140)
  • Klo 10.30 Pikaluistelu N, 1 000 m
  • Klo 12.08 Taitoluistelu N, vapaaohjelma | Saarinen?
  • Klo 13.00 Yhdistetty M, suurmäen joukkuekilpailu, hiihto-osuus (4×5 km)
  • Klo 14.05 Curling M, välierät

Perjantai 18.2. – Kisapäivä 14

  • Klo 03.30 Freestyle N, halfpipe, finaali
  • Klo 05.45 Freestyle M, skicross, aikalaskut
  • Klo 06.10 Jääkiekko M, välierä
  • Klo 08.00 Freestyle M, skicross, finaalit
  • Klo 08.05 Curling M, pronssiottelu
  • Klo 10.30 Pikaluistelu M, 1 000 m
  • Klo 11.00 Ampumahiihto M, yhteislähtö 15 km
  • Klo 12.38 Taitoluistelu, pariluistelu, lyhytohjelma
  • Klo 14.00 Kelkkailu N, kahden hengen rattikelkkailu, erät 1-2
  • Klo 14.05 Curling N, välierät
  • Klo 15.10 Jääkiekko M, välierä

Lauantai 19.2. – Kisapäivä 15

  • Klo 03.30 Freestyle M, halfpipe, finaali | Sallinen?
  • Klo 03.30 Kelkkailu M, neljän hengen rattikelkkailu, erät 1-2
  • Klo 05.00 Alppihiihto, joukkuekilpailu
  • Klo 08.00 Maastohiihto M, 50 km (v, yhteislähtö)
  • Klo 08.05 Curling M, loppuottelu
  • Klo 09.00 Pikaluistelu, yhteislähtökilpailut
  • Klo 11.00 Ampumahiihto N, yhteislähtö 12,5 km
  • Klo 13.08 Taitoluistelu, pariluistelu, vapaaohjelma
  • Klo 14.00 Kelkkailu N, kahden hengen rattikelkkailu, erät 3-4
  • Klo 14.05 Curling N, pronssiottelu
  • Klo 15.10 Jääkiekko M, pronssiottelu

Sunnuntai 20.2. – Kisapäivä 16

  • Klo 03.05 Curling N, loppuottelu
  • Klo 03.30 Kelkkailu M, neljän hengen rattikelkkailu, erät 3-4
  • Klo 06.00 Taitoluistelu, loppunäytös
  • Klo 06.10 Jääkiekko M, loppuottelu
  • Klo 08.30 Maastohiihto N, 30 km (v, yhteislähtö)
  • Päättäjäiset (Aikataulu avoin)

Lisää Ottelut.com koti-valikkoon

Lisää
×