parhaat vedonlyöntisivut

Jalkapallon EM 2024

Jalkapallon EM-kisat 2024 pelataan Saksassa 14.6.-14.7.2024 . Kuukauden kestävät pelit tulevat tarjoamaan hurjasti suoria lähetyksiä, studio-osuuksia ja vaikka mitä. Nämä kisat suorana lähetyksenä YLE:n ja YLE Areenan kautta.

Tältä sivulta löydät kaiken tarpeellisen Jalkapallon EM 2024 -kisoista. Katso otteluohjelma kierroksittain tai pelipäivittäin. Tutustu myös eri joukkueiden alkusarjapeleihin ja mahdolliseen reittiin itse EURO2024 finaaliin!

Tulevat ottelut

17ma18ti19ke20to21pe22la23su24ma25ti26ke27to28pe29la30su
sunnuntai 16 kesäkuu 2024
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
23:55 DD-MM-YYYY 2024-06-16 23:55 2024-06-16 23:55 Europe/Helsinki Jälkistudio Serbia – Englanti Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
maanantai 17 kesäkuu 2024
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
00:15 DD-MM-YYYY 2024-06-17 00:15 2024-06-17 00:15 Europe/Helsinki Kooste otteluista 16.6. Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
15:30 DD-MM-YYYY 2024-06-17 15:30 2024-06-17 15:30 Europe/Helsinki Ennakkostudio Romania – Ukraina Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
15:50 DD-MM-YYYY 2024-06-17 15:50 2024-06-17 15:50 Europe/Helsinki Romania – Ukraina (HDR) Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
15:50 DD-MM-YYYY 2024-06-17 15:50 2024-06-17 15:50 Europe/Helsinki Romania – Ukraina Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
18:25 DD-MM-YYYY 2024-06-17 18:25 2024-06-17 18:25 Europe/Helsinki Ennakkostudio Belgia – Slovakia Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
18:50 DD-MM-YYYY 2024-06-17 18:50 2024-06-17 18:50 Europe/Helsinki Belgia – Slovakia (HDR) Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
18:50 DD-MM-YYYY 2024-06-17 18:50 2024-06-17 18:50 Europe/Helsinki Belgia – Slovakia Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
21:25 DD-MM-YYYY 2024-06-17 21:25 2024-06-17 21:25 Europe/Helsinki Ennakkostudio Itävalta – Ranska Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
21:50 DD-MM-YYYY 2024-06-17 21:50 2024-06-17 21:50 Europe/Helsinki Itävalta – Ranska (HDR) Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
21:50 DD-MM-YYYY 2024-06-17 21:50 2024-06-17 21:50 Europe/Helsinki Itävalta – Ranska Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena
Napsauta aloitusaikaa lisätäksesi tapahtuma kalenteriisi!
23:55 DD-MM-YYYY 2024-06-17 23:55 2024-06-17 23:55 Europe/Helsinki Jälkistudio Itävalta – Ranska Kaikki tulevat TV-ottelut samassa paikassa. www.ottelut.com Yle Areena false 15 al36mpk3lzp3dhp2tmn3765
icon-jalkapallo-icon
Jalkapallon EURO 2024
Yle Areena

Näytä lisää

Jalkapallo EM-kisat otteluohjelma 2024 – alkusarja

Jalkapallon EM-kisat, ottelut.com

Euro 2024 voittajaveto

Vaikka et löisikään vetoa kisoista, vedonlyöntiyhtiöiden voittajavetokertoimet antavat mainion katsauksen kisojen ennakko-odotuksista. Näiden kertoimien perusteella lähdettiin kisoihin, kertoimet päivitetty 30.5.2024.

MaaKertoimet
iBet
Kertoimet
XLBet
Kertoimet
Ninja
Englanti4.003.953.95
Ranska5.204.854.90
Saksa6.506.306.40
Portugali9.008.858.80
Espanja9.508.858.80
Italia17.5015.2015.00
Hollanti17.5017.0017.00
Belgia20.0016.8017.00
Kroatia40.0040.0040.00
Tanska40.0041.0040.00
Turkki50.0051.0050.00
Sveitsi75.0067.0070.00
Unkari80.0080.00100.00
Serbia80.0078.0080.00
Itävalta80.0078.0080.00
Skotlanti100.00100.00100.00
Ukraina100.0099.00100.00
Puola150.00145.00140.00
Tshekki150.00145.00150.00
Romania200.00200.00200.00
Slovenia250.00250.00450.00
Albania500.00475.00450.00
Slovakia500.00475.00450.00
Georgia500.00500.00500.00

EURO24 – Ensimmäinen ottelukierros

Pe 14.6.2024 klo 22:00, Saksa – Skotlanti, München

La 15.6.2024 klo 16:00, Unkari – Sveitsi, Köln
La 15.6.2024 klo 19:00, Espanja – Kroatia, Berliini
La 15.6.2024 klo 22:00, Italia – Albania, Dortmund

Su 16.6.2024 klo 16:00, Puola – Hollanti, Hampuri
Su 16.6.2024 klo 19:00, Slovenia – Tanska, Stuttgart
Su 16.6.2024 klo 22:00, Serbia – Englanti, Gelsenkirchen

Ma 17.6.2024 klo 16:00, Romania – Ukraina, München
Ma 17.6.2024 klo 19:00, Belgia – Slovakia, Frankfurt
Ma 17.6.2024 klo 22:00, Itävalta – Ranska, Düsseldorf

Ti 18.6.2024 klo 19:00, Turkki – Georgia, Dortmund
Ti 18.6.2024 klo 22:00, Portugali – Tshekki, Leipzig

EURO24 – Toinen ottelukierros

Ke 19.6.2024 klo 16:00, Kroatia – Albania, Hampuri
Ke 19.6.2024 klo 19:00, Saksa – Unkari, Stuttgart
Ke 19.6.2024 klo 22:00, Skotlanti – Sveitsi, Köln

To 20.6.2024 klo 16:00, Slovenia – Serbia, München
To 20.6.2024 klo 19:00, Tanska – Englanti, Frankfurt
To 20.6.2024 klo 22:00, Espanja – Italia, Gelsenkirchen

Pe 21.6.2024 klo 16:00, Slovakia – Ukraina, Düsseldorf

Pe 21.6.2024 klo 19:00, Puola – Itävalta, Berliini
Pe 21.6.2024 klo 22:00, Hollanti – Ranska, Leipzig

La 22.6.2024 klo 16:00, Georgia – Tshekki, Hampuri
La 22.6.2024 klo 19:00, Turkki – Portugali, Dortmund
La 22.6.2024 klo 22:00, Belgia – Romania, Köln

EURO24 – Kolmas ottelukierros

Su 23.6.2024 klo 22:00, Sveitsi – Saksa, Frankfurt
Su 23.6.2024 klo 22:00, Skotlanti – Unkari, Stuttgart

Ma 24.6.2024 klo 22:00, Kroatia – Italia, Leipzig
Ma 24.6.2024 klo 22:00, Albania – Espanja, Düsseldorf

Ti 25.6.2024 klo 19:00, Hollanti – Itävalta, Berliini
Ti 25.6.2024 klo 19:00, Ranska – Puola, Dortmund
Ti 25.6.2024 klo 22:00, Englanti – Slovenia, Köln
Ti 25.6.2024 klo 22:00, Tanska – Serbia, München

Ke 26.6.2024 klo 19:00, Slovakia – Romania, Frankfurt
Ke 26.6.2024 klo 19:00, Ukraina – Belgia, Stuttgart
Ke 26.6.2024 klo 22:00, Tshekki – Turkki, Hampuri
Ke 26.6.2024 klo 22:00, Georgia – Portugali, Gelsenkirchen

Jalkapallo EM-kisat otteluohjelma 2024 – jatkosarja

La 29.6.2024 klo 19:00 A2 – B2 (Berliini)
La 29.6.2024 klo 22:00 A1 – C2 (Dortmund)

Su 30.6.2024 klo 19:00 C1 – D3/E3/F3 (Gelsenkirchen)
Su 30.6.2024 klo 22:00 B1 – A3/D3/E3/F3 (Köln)

Ma 1.7.2024 klo 19:00 D2 – E2 (Düsseldorf)
Ma 1.7.2024 klo 22:00 F1 – A3/B3/C3 (Frankfurt)

Ti 2.7.2024 klo 19:00 E1 – A3/B3/C3/D3 (München)
Ti 2.7.2024 klo 22:00 D1 – F2 (Leipzig)

Euro2024 puolivälierät

Pe 5.7.2024 klo 19:00 Puolivälierä 1 (Stuttgart)
Pe 5.7.2024 klo 22:00 Puolivälierä 2 (Hampuri)

La 6.7.2024 klo 19:00 Puolivälierä 3 (Berliini)
La 6.7.2024 klo 22:00 Puolivälierä 4 (Düsseldorf)

Euro2024 Välierät

Ti 9.7.2024 klo 22:00 Välierä (München)
Ke 10.7.2024 klo 22:00 Välierä (Dortmund)

Euro2024 Finaali

Su 14.7.2024 klo 22:00 Finaali (Berliini)

Lataa tästä Ottelut.com EURO2024 otteluohjelma!

Ottelut.com Euro 2024 otteluohjelma

Jalkapallon EM-kisat 2024 lohkojako

Vaikka kaikki joukkueet eivät olekaan vielä selvillä, on kisojen lohkojako jo valmis. Vuoden 2024 puolella pelattavat karsintojen pudotupeliottelut päättävät vielä kolme puuttuvaa joukkuetta. Suomen mahdollinen lohko on D-lohko, jossa pelaavat Ranska, Itävalta ja Hollanti.

EM-kisojen 2024 lohkot:

A-lohko: Saksa, Unkari, Skotlanti, Sveitsi

B-lohko: Espanja, Albania, Kroatia, Italia

C-lohko: Englanti, Tanska, Slovenia, Serbia

D-lohko: Ranska, Itävalta, Hollanti, Puola

E-lohko: Belgia, Romania, Slovakia, Ukraina

F-lohko: Portugali, Turkki, Tšekki, Georgia

EURO2024 joukkueiden FIFA-rankingit

Lohko A

Ykkössuosikkina lohkovoittoon selkeästi Saksa, toki mahdollisuuksia vaikkapa viemään koko turnaus. Kakkospaikasta taistelevat kaikki kolme joukkuetta, mutta etukäteen Sveitsi on toimituksen suosikki kakkospaikalle.

JoukkueFIFA-rankingKerroin TOP 8
Betsaa: Winnerz
Saksa161.33
Sveitsi193.25
Unkari273.75
Skotlanti344.00

Lohko B

Varsinainen kuolemanlohko. Albania jää tämän lohkon heittopussiksi, mutta pelaako kolmikko sen verran ristiin että tästä lohkosta menisi kolme joukkuetta jatkoon? Mahdollisesti. Kroatia saattaa yllättää.

JoukkueFIFA-rankingKerroin TOP 8
Betsaa: Winnerz
Espanja81.57
Italia92.10
Kroatia103.25
Albania6411.00

Lohko C

Englannille pedattu lohkovoittajan ja jopa koko turnauksen voitto? Kakkostilasta taistelevat Tanska ja Serbia, ratkeeko sijoitus keskinäisessä matsissa?

JoukkueFIFA-rankingKerroin TOP 8
Betsaa: Winnerz
Englanti31.16
Tanska213.00
Serbia324.35
Slovenia558.00

Lohko D

Kova lohko tämäkin, Ranskan ja Hollannin oletetaan menevän heittämällä jatkoon, mutta Puola ja etenkin Itävalta saattavat tehdä isosti kiusaa. Olisihan se shokki jos Ranska ja Hollanti tai edes toinen tästä jäisi alkusarjaan.

JoukkueFIFA-rankingKerroin TOP 8
Betsaa: Winnerz
Ranska21.16
Hollanti62.35
Itävalta253.50
Puola304.50

Lohko E

Belgian lohko, tämä on vaan voitettava. Kakkospaikasta taistelevat kyllä kaikki kolme joukkuetta aika tasapäin, olisiko se Ukrainan paikka edetä tällä rintamalla voittoon saakka? Voitto olisi jo jatkopaikka pudotuspeleihin.

JoukkueFIFA-rankingKerroin TOP 8
Betsaa: Winnerz
Belgia42.00
Ukraina244.00
Romania455.50
Slovakia489.00

Lohko F

Portugali lähtee isona ennakkosuosikkina, mutta Turkki ja Tshekki tekevät taatusti kaikkensa että nekin pääsisivät tästä jatkoon. Paljon mahdollista että kaikki kolme sinne menee, riippuen lohkokolmosten rankingista.

JoukkueFIFA-rankingKerroin TOP 8
Betsaa: Winnerz
Portugali71.57
Turkki353.75
Tshekki403.00
Georgia7711.00

Jalkapallon EM-kisat 2024

Tulevat jalkapallon EM-kisat 2024 ovat järjestyksessään 17. kisat. Kisat järjestetään toista kertaa Saksassa. Alustavien suunnitelmien mukaan pelipaikkoina Saksassa tulevat olemaan Berliini, München, Dortmund, Gelsenkirchen, Stuttgart, Hampuri, Düsseldorf, Köln, Leipzig ja Frankfurt. Jalkapallon EM-kisat pelataan 14.6 – 14.7.2024.

Kisojen otteluohjema muodostetaan joulukuussa 2023 käytävien lohkoarvontojen perusteeella. Tuolloin luonnollisesti on selvillä kaikki kisoihin osallistuvat joukkueet.

Kisojen otteluohjelma eli runko on kuitenkin jo valmiina.

EURO 2024 pelipäivät 14.6.-14.7.2024

Perjantai 14.6.
A1 vs A2 (München)

Lauantai 15.6.
B1 vs B2 (Berliini)
B3 vs B4 (Dortmund)
A3 vs A4 (Köln)

Sunnuntai 16.6.
C3 vs C4 (Gelsenkirchen)
D1 vs D2 (Hampuri)
C1 vs C2 (Stuttgart)

Maanantai 17.6.
D3 vs D4 (Düsseldorf)
E1 vs E2 (Frankfurt)
E3 vs E4 (München)

Tiistai 18.6.
F3 vs F4 (Leipzig)
F1 vs F2 (Dortmund)

Keskiviikko 19.6.
B2 vs B4 (Hampuri)
A2 vs A4 (Köln)
A1 vs A3 (Stuttgart)

Torstai 20.6.
B1 vs B3 (Gelsenkirchen)
C2 vs C4 (Frankfurt)
C1 vs C3 (München)

Perjantai 21.6.
D1 vs D3 (Berliini)
D2 vs D4 (Leipzig)
E2 vs E4 (Düsseldorf)

Lauantai 22.6.
F2 vs F4 (Hampuri)
F1 vs F3 (Dortmund)
E1 vs E3 (Köln)

Sunnuntai 23.6.
A4 vs A1 (Frankfurt)
A2 vs A3 (Stuttgart)

Maanantai 24.6.
B2 vs B3 (Leipzig)
B4 vs B1 (Düsseldorf)

Tiistai 25.6.
D2 vs D3 (Berliini)
D4 vs D1 (Dortmund)
C4 vs C1 (Köln)
C2 vs C3 (München)

Keskiviikko 26.6.
F4 vs F1 (Hampuri)
F2 vs F3 (Gelsenkirchen)
E2 vs E3 (Frankfurt)
E4 vs E1 (Stuttgart)

Torstai 27.6 ja perjantai 28.6. ovat välipäiviä

EURO 2024 pudotuspelit ottelut

Lauantai 29.6.
37 1A vs 2C (Dortmund)
38 2A vs 2B (Berliini)

Sunnuntai 30.6.
39 1B vs 3A/D/E/F (Köln)
40 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen)

Maanantai 1.7.
41 1F vs 3A/B/C (Frankfurt)
42 2D vs 2E (Düsseldorf)

Tiistai 2.7.
43 1E vs 3A/B/C/D (München)
44 1D vs 2F (Leipzig)

Keskiviikko 3.7. ja torstai 4.7. ovat välipäiviä

EURO 2024 Puolivälierät ottelut

Perjantai 5.7.
45 W39 vs W37 (Stuttgart)
46 W41 vs W42 (Hampuri)

Lauantai 6.7.
47 W43 vs W44 (Berliini)
48 W40 vs W38 (Düsseldorf)

Sunnuntai 7.7. ja maanantai 8.7. ovat välipäiviä.

EURO 2024 Välierät ottelut

Tiistai 9.7.
49 W45 vs W46 (München)

Keskiviikko 10.7.
50 W47 vs W48 (Dortmund)

Torstai 11.7., perjantai 12.7. ja lauantai 13.7. ovat välipäiviä.

EURO 2024 FINAALI 14.7.2024

Sunnuntai 14.7.
51 W49 vs W50 (Berliini)

Eri maiden alkusarjapelit ja joka maan mahdollinen polku finaaliin!

Albania EURO 2024

Lohko B
vs Italia (Dortmund, 15 Kesäkuu, 22:00)
vs Kroatia (Hamburg, 19 Kesäkuu, 16:00)
vs Espanja (Düsseldorf, 24 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
38: 2A vs 2B (Berliini, 29 Kesäkuu, 19:00)
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Itävalta EURO 2024

Lohko D
vs Ranska (Düsseldorf, 17 Kesäkuu, 22:00)
vs Puola (Berliini, 21 Kesäkuu, 19:00)
vs Hollanti (Berliini, 25 Kesäkuu, 19:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00 )
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
42: 2D vs 2E (Düsseldorf, 1 Heinäkuu, 19:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
44: 1D vs 2F (Leipzig, 2 Heinäkuu, 22:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Belgia EURO 2024

Lohko E
vs Slovakia (Frankfurt, 17 Kesäkuu, 19:00)
vs Romania (Köln, 22 Kesäkuu, 22:00)
vs Ukraina (Stuttgart, 26 Kesäkuu, 19:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
42: 2D vs 2E (Düsseldorf, 1 Heinäkuu, 19:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Kroatia EURO 2024

Lohko B
vs Espanja (Berliini, 15 Kesäkuu, 19:00)
vs Albania (Hamburg, 19 Kesäkuu, 16:00)
vs Italia (Leipzig, 24 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
38: 2A vs 2B (Berliini, 29 Kesäkuu, 19:00)
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Tsekki EURO 2024

Lohko F
vs Portugali (Leipzig, 18 Kesäkuu, 22:00)
vs Georgia (Hamburg, 22 Kesäkuu, 16:00)
vs Turkki (Hamburg, 26 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
44: 1D vs 2F (Leipzig, 2 Heinäkuu, 22:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Tanska EURO 2024

Lohko C
vs Slovenia (Stuttgart, 16 Kesäkuu, 19:00)
vs Englanti (Frankfurt, 20 Kesäkuu, 19:00)
vs Serbia (München, 25 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
37: 1A vs 2C (Dortmund, 29 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Englanti EURO 2024

Lohko C
vs Serbia (Gelsenkirchen, 16 Kesäkuu, 22:00)
vs Tanska (Frankfurt, 20 Kesäkuu, 19:00)
vs Slovenia (Köln, 25 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
37: 1A vs 2C (Dortmund, 29 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Ranska EURO 2024

Lohko D
vs Itävalta (Düsseldorf, 17 Kesäkuu, 22:00)
vs Hollanti (Leipzig, 21 Kesäkuu, 22:00)
vs Puola (Dortmund, 25 Kesäkuu, 19:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00 )
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
42: 2D vs 2E (Düsseldorf, 1 Heinäkuu, 19:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
44: 1D vs 2F (Leipzig, 2 Heinäkuu, 22:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Georgia EURO 2024

Lohko F
vs Turkki (Dortmund, 18 Kesäkuu, 19:00)
vs Tsekki (Hamburg, 22 Kesäkuu, 16:00)
vs Portugali (Gelsenkirchen, 26 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
44: 1D vs 2F (Leipzig, 2 Heinäkuu, 22:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Saksa EURO 2024

Lohko A
vs Skotlanti (München, 14 Kesäkuu, 22:00)
vs Unkari (Stuttgart, 19 Kesäkuu, 19:00)
vs Sveitsi (Frankfurt, 23 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros:
37: 1A vs 2C (Dortmund, 29 Kesäkuu, 22:00)
38: 2A vs 2B (Berliini, 29 Kesäkuu, 19:00)
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät:
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät:
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Unkari EURO 2024

Lohko A
vs Sveitsi (Köln, 15 Kesäkuu, 16:00)
vs Saksa (Stuttgart, 19 Kesäkuu, 19:00)
vs Skotlanti (Stuttgart, 23 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros:
37: 1A vs 2C (Dortmund, 29 Kesäkuu, 22:00)
38: 2A vs 2B (Berliini, 29 Kesäkuu, 19:00)
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät:
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät:
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Italia EURO 2024

Lohko B
vs Albania (Dortmund, 15 Kesäkuu, 22:00)
vs Espanja (Gelsenkirchen, 20 Kesäkuu, 22:00)
vs Kroatia (Leipzig, 24 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
38: 2A vs 2B (Berliini, 29 Kesäkuu, 19:00)
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Hollanti EURO 2024

Lohko D
vs Puola (Hamburg, 16 Kesäkuu, 16:00)
vs Ranska (Leipzig, 21 Kesäkuu, 22:00)
vs Itävalta (Berliini, 25 Kesäkuu, 19:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00 )
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
42: 2D vs 2E (Düsseldorf, 1 Heinäkuu, 19:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
44: 1D vs 2F (Leipzig, 2 Heinäkuu, 22:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Puola EURO 2024

Lohko D
vs Hollanti (Hamburg, 16 Kesäkuu, 16:00)
vs Itävalta (Berliini, 21 Kesäkuu, 19:00)
vs Ranska (Dortmund, 25 Kesäkuu, 19:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00 )
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
42: 2D vs 2E (Düsseldorf, 1 Heinäkuu, 19:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
44: 1D vs 2F (Leipzig, 2 Heinäkuu, 22:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Portugali EURO 2024

Lohko F
vs Tsekki (Leipzig, 18 Kesäkuu, 22:00)
vs Turkki (Dortmund, 22 Kesäkuu, 19:00)
vs Georgia (Gelsenkirchen, 26 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
44: 1D vs 2F (Leipzig, 2 Heinäkuu, 22:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Romania EURO 2024

Lohko E
vs Ukraina (München, 17 Kesäkuu, 16:00)
vs Belgia (Köln, 22 Kesäkuu, 22:00)
vs Slovakia (Frankfurt, 26 Kesäkuu, 19:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
42: 2D vs 2E (Düsseldorf, 1 Heinäkuu, 19:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Skotlanti EURO 2024

Lohko A
vs Saksa (München, 14 Kesäkuu, 22:00)
vs Sveitsi (Köln, 19 Kesäkuu, 22:00)
vs Unkari (Stuttgart, 23 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros:
37: 1A vs 2C (Dortmund, 29 Kesäkuu, 22:00)
38: 2A vs 2B (Berliini, 29 Kesäkuu, 19:00)
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät:
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät:
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Serbia EURO 2024

Lohko C
vs Englanti (Gelsenkirchen, 16 Kesäkuu, 22:00)
vs Slovenia (München, 20 Kesäkuu, 16:00)
vs Tanska (München, 25 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
37: 1A vs 2C (Dortmund, 29 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Slovakia EURO 2024

Lohko E
vs Belgia (Frankfurt, 17 Kesäkuu, 19:00)
vs Ukraina (Düsseldorf, 21 Kesäkuu, 16:00)
vs Romania (Frankfurt, 26 Kesäkuu, 19:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
42: 2D vs 2E (Düsseldorf, 1 Heinäkuu, 19:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Slovenia EURO 2024

Lohko C
vs Tanska (Stuttgart, 16 Kesäkuu, 19:00)
vs Serbia (München, 20 Kesäkuu, 16:00)
vs Englanti (Köln, 25 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
37: 1A vs 2C (Dortmund, 29 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Espanja EURO 2024

Lohko B
vs Kroatia (Berliini, 15 Kesäkuu, 19:00)
vs Italia (Gelsenkirchen, 20 Kesäkuu, 22:00)
vs Albania (Düsseldorf, 24 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
38: 2A vs 2B (Berliini, 29 Kesäkuu, 19:00)
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Sveitsi EURO 2024

Lohko A
vs Unkari (Köln, 15 Kesäkuu, 16:00)
vs Skotlanti (Köln, 19 Kesäkuu, 22:00)
vs Saksa (Frankfurt, 23 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros:
37: 1A vs 2C (Dortmund, 29 Kesäkuu, 22:00)
38: 2A vs 2B (Berliini, 29 Kesäkuu, 19:00)
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät:
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät:
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Turkki EURO 2024

Lohko F
vs Georgia (Dortmund, 18 Kesäkuu, 19:00)
vs Portugali (Dortmund, 22 Kesäkuu, 19:00)
vs Tsekki (Hamburg, 26 Kesäkuu, 22:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
41: 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, 1 Heinäkuu, 22:00)
44: 1D vs 2F (Leipzig, 2 Heinäkuu, 22:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

Ukraina EURO 2024

Lohko E
vs Romania (München, 17 Kesäkuu, 16:00)
vs Slovakia (Düsseldorf, 21 Kesäkuu, 16:00)
vs Belgia (Stuttgart, 26 Kesäkuu, 19:00)

Ensimmäinen pudotuspelikierros
39: 1B vs 3A/D/E/F (Köln, 30 Kesäkuu, 22:00)
40: 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, 30 Kesäkuu, 19:00)
42: 2D vs 2E (Düsseldorf, 1 Heinäkuu, 19:00)
43: 1E vs 3A/B/C/D (München, 2 Heinäkuu, 19:00)
Puolivälierät
45: Voittaja 39 vs Voittaja 37 (Stuttgart, 5 Heinäkuu, 19:00)
46: Voittaja 41 vs Voittaja 42 (Hamburg, 5 Heinäkuu, 22:00)
47: Voittaja 43 vs Voittaja 44 (Berliini, 6 Heinäkuu, 22:00)
48: Voittaja 40 vs Voittaja 38 (Düsseldorf, 6 Heinäkuu, 19:00)
Välierät
Voittaja 45 vs Voittaja 46 (München, 9 Heinäkuu, 22:00)
Voittaja 47 vs Voittaja 48 (Dortmund, 10 Heinäkuu, 22:00)
Finaali: Berliini (14 Heinäkuu, 22:00)

EM 2024 jalkapallon stadionit

Berliini: Olympiastadion Berlin (70,000)
Köln: Cologne Stadium (47,000)
Dortmund: BVB Stadion Dortmund (66,000)
Dusseldorf: Düsseldorf Arena (47,000)
Frankfurt: Frankfurt Arena (48,000)
Gelsenkirchen: Arena AufSchalke (50,000)
Hampuri: Volksparkstadion Hamburg (50,000)
Leipzig: Leipzig Stadium (42,000)
München: Munich Football Arena (67,000)
Stuttgart: Stuttgart Arena (54,000)

Jalkapallon EM 2024 ja vedonlyönti

Jalkapallon EM-kisat ja kisakarsinnat tarjoavat runsaasti vedonlyöntimahdollisuuksia. Iso osa kohteista keskittyy karsintapeleihin ja itse EM-kisojen otteluihin, mutta toki pääset lyömään vetoa vaikkapa Huuhkajien karsintamenestyksestä ja toivottavasti myös EM-kisamenestyksestä vuoden 2024 kisoissa!

Katso artikkelimme hyvistä vedonlyöntisivustoista tästä!

Jalkapallon EM 2028 kisat

Tiistaina 11.10.2023 ilmoitettiin jo vuoden 2028 Jalkapallon EM-kisojen kisaisännät. EM 2028 lopputurnaus tullaan pelaamaan Britanniassa ja Irlannissa. Kisapaikkoina ovat siis Englanti, Irlanti, Skotlanti, Pohjois-Irlanti ja Wales. Loppuottelu ja mahdollisesti myös välierät pelataan Lontoon Wembleyllä.

Jalkapallon EM 2032 kisat

Jalkapallon EM-kisat 2032 tullaan puolestaan pelaamaan Italiassa ja Turkissa. Isäntäkaupunkien valinta menee vuoden 2026 lokakuuhun, mutta eiköhän tässä isoimmat jalkapallokaupungit ole parhaiten ehdokaslistan kärjessä.

Jalkapallon Euroopan-mestaruuskilpailut 2024 Usein Kysytyt Kysymykset

Missä EURO 2024 kisat pelataan?

Jalkapallon EURO 2024 pelataan 14.6.-14.7.2024 Saksassa.

Mistä EM 2024 kisat näkyy?

Jalkapallon EM-kisat on katsottavissa YLEn kanavilla ja YLE Areenan kautta.

Pelaako Huuhkajat EURO 2024 kisoissa?

Valitettavasti Huuhkajat karsiutui EURO 2024 kisojen jatkokarsinnoissa. Tämän varmisti tappio Walesille. Wales puolestaan hävisi Puolalle, joka selvisi tästä polusta itse kisoihin.

Näkyykö jalkapallon EM-kisat ilmaiseksi?

Kyllä näkyy. Suomessa pelit voit katsoa ilmaiseksi YLE:n TV2 kanavan kautta ja YLE Areenan kautta suorina lähetyksinä.

Milloin pelataan EURO 2024 finaali?

EM 2024 finaali pelataan Berliinissä sunnuntaina 14.7.2024.

Mitkä ovat EURO 2024 kisakaupungit?

EM-kisojen pelipaikkoja ovat Berliini, Köln, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt, Glesenkirchen, Hampuri, Leipzig München ja Stuttgart.

Milloin Euro 24 pudotuspelit alkavat?

EM 2024 pudotuspelit eli 16 parhaan joukkueen väliset pelit alkavat lauantaina 29.6.2024.

Lisää Ottelut.com koti-valikkoon

Klikkaa tästä
×