parhaat vedonlyöntisivut

Formula 1 Kanada lähtöjärjestys – näistä asetelmista illan kisaan!

Formula 1 Kanadan osakilpailun aika-ajot on nyt takana, ja näistä asetelmista lähdetään liikkeelle Suomen aikaa iltasella ajettavaan kisaan. Tässä viimeiseen aika-ajosessioon päässeet 10 parasta kuskia, eiköhän se voittaja näiden joukosta löydy?

  1. Max Verstappen, Red Bull
  2. Fernando Alonso, Alpine
  3. Carlos Sainz, Ferrari
  4. Lewis Hamilton, Mercedes
  5. Kevin Magnussen, Haas
  6. Mick Schumacher, Haas
  7. Esteban Ocon, Alpine
  8. George Russell, Mercedes
  9. Daniel Ricciardo, Mercedes
  10. Zhou Guanyu

Sadekelissä ajetut aika-ajot tarjosivat heti kärkeen huonoja uutisia kun Charles Leclercille vaihdettiin autoon yhtä sun toista ja starttipaikka on kisassa letkan hänniltä. Mihin asti Leclerc sieltä nousee? iBet peliyhtiöllä keroin kuuden sakkiin on varsin hyvä, 2.50.

Kärkeen karautti Max Verstappen ja taitaa Kanadan kisa olla hänen heiniään. Siitäkin huolimatta että eturivistä lähtee nälkäinen Fernando Alonso ja kakkosrivistä sitten Ferrarin Carlos Saintz. Vain kolari tai tekniset murheet vievät tämän Verstappenilta pois. Kympin sakki on muutenkin varsin mielenkiintoinen.

Valtteri Bottaksen aika-ajo oli jälleen surkea pettymys ja jälleen tuli tappio kiinalaiselle tallikaverille.

Kanada F1 GP tänään klo 21:00

Alla olevassa vertailussa iBet kertoimet ennen koko kisaviikonloppua ja nyt aika-ajojen jälkeen! Melkoisia vaihteluita. Käy katsomassa myös top10, top6 ja top3 joukkoon sijoittumisten kertoimet! Studio tulille ElisaViihdeViaplayllä kello 20:00 ja GP:n startti klo 21.00

Formula 1 Kanadan GP
Voittajaveto kertoimet
iBet
17.6.
iBet
19.6.
Max Verstappen1.911.35
Charles Leclerc3.5021.00
Sergio Perez4.5023.00
Carlos Sainz17.007.00
George Russell23.0051.00
Lewis Hamilton34.0023.00
Lando Norris81.00201.00
Valtteri Bottas151.00201.00
Pierre Gasly176.00251.00
Daniel Ricciardo251.00126.00
Fernando Alonso251.0014.00
Sebastian Vettel351.00501.00
Esteban Ocon501.00101.00
Yuki Tsunoda751.002001.00
Kevin Magnussen751.00101.00
Lance Stroll1001.001001.00
Guanyu Zhou1001.00301.00
Mick Schumacher1501.00126.00
Alex Albon2501.002001.00
Nicholas Latifi3001.003001.00

Lisää Ottelut.com koti-valikkoon

Lisää
×